top of page
Ewa - zdjecie do szkoly krakowskiej.JPG

mgr Ewa Tomaszewska

O mnie

Jestem nauczycielką edukacji przedszkolnej
i wczesnoszkolnej, pedagogiem, terapeutą wczesnej interwencji i logopedą. Ukończyłam Uniwersytet Warszawski i Studia Podyplomowe: Wczesna Interwencja Logopedyczna i Terapeutyczna na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od stycznia 2013 do maja 2017 pracowałam w  Zug (Szwajcaria) 
z dziećmi dwujęzycznymi (polsko-niemieckimi
i polsko- francuskimi), z alalią, zagrożonych dysleksją oraz dziećmi ze spektrum autyzmu. Propagowałam Symultaniczno- Sekwencyjną Naukę Czytania w Szwajcarii. Moja współpraca  z prof. J.Cieszyńską zaowocowała stworzeniem niemieckiej wersji serii: "Kocham czytać": "Ich liebe Lesen". Interesuję się szczególnie literaturą psychologiczną, socjologiczną, popularnonaukową i dziecięcą. Lubię śpiewać, pisać bajki dla dzieci, jeździć na łyżwach oraz podróżować. Moja córka dzięki M. K. w wieku
4 lat nauczyła się czytać ze zrozumieniem.


P
o 10-letnim pobycie w Szwajcarii opuściłam kraj Helwetów i wróciłam do ojczyzny.
W styczniu 2018 roku rozpoczęłam pracę
w Warszawie jako terapeuta Metody Krakowskiej, pedagog i logopeda.


Zajmuję się terapią dzieci od okresu noworodka do
6 roku życia. Pomagam dzieciom w wieku szkolnym do 12 roku życia w opanowaniu nauki czytania, pisania, rysowania i w edukacji matematycznej. Uczę dzieci przedszkolne i szkolne języka niemieckiego (więcej na ten temat w zakładce "Nauka języka niemieckiego").
bottom of page