mgr Ewa Tomaszewska

O mnie

Jestem nauczycielką edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogiem, terapeutą wczesnej interwencji. Ukończyłam Uniwersytet Warszawski i Studia Podyplomowe: Wczesna Interwencja Logopedyczna i Terapeutyczna na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od kwietnia 2013 do maja 2017 pracowałam w  Zug z dziećmi dwujęzycznymi (głównie polsko-niemieckimi i polsko- francuskimi), z alalią, zagrożonych dysleksją oraz dziećmi ze spektrum autyzmu. Propagowałam Symultaniczno- Sekwencyjną Naukę Czytania w Szwajcarii. Moja współpraca  z prof. J.Cieszyńską zaowocowała stworzeniem niemieckiej wersji serii: "Kocham czytać": Ich liebe Lesen. Interesuję się szczególnie literaturą psychologiczną, niemiecką, popularnonaukową i dziecięcą. Lubię śpiewać, pisać bajki dla dzieci, jeździć na łyżwach oraz podróżować. Moja córka dzięki M. K. w wieku 4 lat nauczyła się czytać ze zrozumieniem.
Od stycznia 2018 roku rozpoczęłam pracę w Warszawie jako terapeuta Metody Krakowskiej. Po 10-cioletnim pobycie w Szwajcarii opuściłam kraj Helwetów i wróciłam do ojczyzny.
Moje przemyślenia
Po ponadrocznej pracy w Polsce stwierdzam, że już małym dzieciom nie są obce media elektroniczne, zupełnie im  niepotrzebne do prawidłowego rozwoju. Dzieci bardzo często mają problemy  z koncentracją uwagi, prawidłowym trzymaniem kredki i ołówka w dłoni, budowaniem zdań, krótkich historyjek. Umiejętności te, obecnie zaniedbywane, są bardzo istotnym fundamentem w dalszej edukacji szkolnej dziecka. Często zdarza się również, że rodzice nie mają czasu na codzienną pracę z dziećmi. Byłoby to jednak wskazane i zalecane rozwiązanie pomagające w  stymulowaniu rozwoju dziecka.
Zachęcam do czytania o Metodzie Krakowskiej. Gorąco polecam książki Pani Profesor Jagody Cieszyńskiej i Pani Profesor Marty Korendo.

© 2016 by Julia Tomaszewska

Proudly created with Wix.com