Ewa - zdjecie do szkoly krakowskiej.JPG

mgr Ewa Tomaszewska

O mnie

Jestem nauczycielką edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogiem, terapeutą wczesnej interwencji. Ukończyłam Uniwersytet Warszawski i Studia Podyplomowe: Wczesna Interwencja Logopedyczna i Terapeutyczna na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od stycznia 2013 do maja 2017 pracowałam w  Zug z dziećmi dwujęzycznymi (głównie polsko-niemieckimi i polsko- francuskimi), z alalią, zagrożonych dysleksją oraz dziećmi ze spektrum autyzmu. Propagowałam Symultaniczno- Sekwencyjną Naukę Czytania w Szwajcarii. Moja współpraca  z prof. J.Cieszyńską zaowocowała stworzeniem niemieckiej wersji serii: "Kocham czytać": Ich liebe Lesen. Interesuję się szczególnie literaturą psychologiczną, socjologiczną, popularnonaukową i dziecięcą. Lubię śpiewać, pisać bajki dla dzieci, jeździć na łyżwach oraz podróżować. Moja córka dzięki M. K. w wieku 4 lat nauczyła się czytać ze zrozumieniem.

W styczniu 2018 roku rozpoczęłam pracę w Warszawie jako terapeuta Metody Krakowskiej. Po 10-cioletnim pobycie w Szwajcarii opuściłam kraj Helwetów i wróciłam do ojczyzny.

Zajmuję się terapią dzieci od okresu noworodka do 6 roku życia. Pomagam dzieciom w wieku szkolnym do 12 roku życia w opanowaniu nauki czytania, pisania, rysowania i w edukacji matematycznej. Uczę dzieci przedszkolne i szkolne języka niemieckiego (więcej na ten temat w zakładce "Nauka języka niemieckiego").